News

Konflikt na planie - Capote w starciu z bogatą elitą w mrocznej produkcji

Autor Natalia Baranowska
Natalia Baranowska25.05.20243 min.
Konflikt na planie - Capote w starciu z bogatą elitą w mrocznej produkcji

Gotowy na historię skandalu, który wstrząsnął Nowym Jorkiem? Drugi sezon serialu "Konflikt" zabiera nas w sam środek dramatu między Trumanem Capotem, autorem kultowej powieści "Z zimną krwią", a jego przyjaciółkami z elitarnej socjety. Przygotuj się na gorzką dawkę prawdy o cenie sławy i przywileju, podaną w niezwykle stylowej oprawie.

Życie Trumana Capotego pod lupą

Znany amerykański pisarz Truman Capote miał bezpardonowe poczucie humoru i prowokacyjny styl bycia. Jednak w serialu "Konflikt: Capote kontra socjeta" widzimy, jak jego bezkompromisowa natura staje się przyczyną jego upadku.

Z pochodzenia był ubogim chłopcem z Południa, ale dzięki swojemu talentowi piśmiennemu dostał się na sam szczyt nowojorskiej socjety. Przez lata bawił się z wpływowymi damami z wyższych sfer, będąc zarówno rozrywką, jak i podziwianym ekscentrykiem.

Jednak Capote nie był w stanie powstrzymać swojego ostrza satyry, nawet gdy zranił tych, którzy go wywyższyli. Jego książka "Wysłuchane modlitwy" w bezpardonowy sposób odsłoniła sekrety członkiń socjety, zdradzając ich niedyskrecje i skazując samego autora na banicję.

Jak Capote stracił przyjaciół z socjety

Truman Capote był niezwykle utalentowanym obserwatorem ludzkiego zachowania. To właśnie ta umiejętność zaprowadziła go wśród nowojorskich elit, ale też była przyczyną jego upadku.

"Wysłuchane modlitwy" miały być opus magnum pisarza, ale zamiast tego stały się jego przekleństwem. Capote z bezlitosną szczerością odsłonił mroczne sekrety swoich rzekomych przyjaciółek, nie oszczędzając ich najbardziej kompromitujących tajemnic.

W rezultacie te, które wcześniej wywyższały go za błyskotliwość i oryginalność, teraz odwróciły się od niego. Niegdysiejszy bohater socjety stał się wyrzutkiem, samotnie borykającym się ze swoimi demonami. Melancholia i uzależnienia położyły kres jego karierze.

  • Capote nigdy nie ukończył swojego ostatniego dzieła, ale fragmenty, które ukazały się w mediach, wystarczyły, by pogrążyć jego relacje ze śmietanką Nowego Jorku.

Czytaj więcej: Monty Python wraca w zwariowanym serialu Apple TV+! Recenzja hitu

Aktorskie perełki śledztwa Murphy'ego

Zdjęcie Konflikt na planie - Capote w starciu z bogatą elitą w mrocznej produkcji

Twórca serialu Ryan Murphy nie szczędził gwiazd, by w pełni oddać atmosferę tej historii. Doskonały Tom Hollander jako Truman Capote daje jeden z najlepszych aktorskich popisów roku.

U jego boku zobaczymy nie mniej znakomite aktorki, wcielające się w role prawdziwych socjety. Naomi Watts jako Babe Paley, Chloe Sevigny jako C.Z. Guest, Demi Moore jako Ann Woodward czy Diane Lane jako Slim Keith - to obsada, która przykuwa wzrok tak samo, jak ich bajeczne kostiumy.

Murphy z typową dla siebie przesadą ukazuje nie tylko melancholię istnienia wśród elit, ale też emocje towarzyszące rozpadowi przyjaźni. Choć nie udaje się do końca zrozumieć motywacji niektórych bohaterek, to pozostawiają po sobie niezatarte wrażenie.

Największą atrakcją jest jednak obsada i jej odważne wcielenia w kultowe postacie związane z Trumanem Capotem. To recenzowana pozycja, która na pewno zostanie zapamiętana.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak Wprowadzić Metodę Sprzedaży SPIN w Twojej Firmie
  2. Doktor Who: Chichot - pyszny show do przeglądania w przyszłość - recenzja
  3. Panele fotowoltaiczne 400W - wymiary i parametry - kup tanio online!
  4. Ruth Wilson w serialu, który odkrywa tajemnicę kobiety w ścianie. Recenzja SkyShowtime
  5. Furia Rebeki - nowy film o zemście z Lily James w roli głównej. Pierwsze zapowiedzi
Autor Natalia Baranowska
Natalia Baranowska

Jestem pasjonatką dobrych filmów i seriali. Uwielbiam podróżować po świecie i poznawać nowe kultury. Interesuję się rozwojem osobistym i psychologią. Na moim blogu dzielę się przemyśleniami na temat szczęścia, relacji i spełniania marzeń. Propaguję zdrowy, aktywny tryb życia. Polecam przepisy na smaczne dania roślinne.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły