News

Szokujące fakty w sprawie zabójstwa Roberta Dursta - recenzja serialu pt. Przeklęty

Autor Konrad Witkowski
Konrad Witkowski30.04.20244 min.
Szokujące fakty w sprawie zabójstwa Roberta Dursta - recenzja serialu pt. Przeklęty

Serial dokumentalny HBO „Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta" powraca z drugim sezonem, odkrywając nowe, szokujące fakty w głośnej sprawie zabójstw, w które zamieszany był nowojorski milioner. Po spektakularnym sukcesie pierwszej odsłony, która zafundowała widzom jedno z najbardziej przełomowych zakończeń w historii kina dokumentalnego, twórcy kontynuują swoje dziennikarskie śledztwo. Przed Tobą kolejna dawka fascynujących rewelacji i rewizji dowodów w sprawie morderczej działalności Roberta Dursta.

Pierwsze wstrząsające odkrycia o zbrodniach Roberta Dursta

W 2015 roku serial dokumentalny HBO „Przeklęty: Życie i śmierć Roberta Dursta" wstrząsnął amerykańską opinią publiczną. Wyemitowane zostały szokujące nagrania, na których słychać, jak sam Durst przyznaje się do zabójstw. Choć milioner przez lata zapewniał o swojej niewinności, materiał kinowy nie pozostawiał wątpliwości.

Widzowie z przerażeniem obserwowali, jak człowiek obracający się w najwyższych sferach nowojorskiej socjety zostaje oskarżony o trzy brutalne zbrodnie. Chodziło o morderstwa jego żony Kathleen, przyjaciółki Susan Berman oraz przypadkowego sąsiada. Durst przyznał się jedynie do tej ostatniej zbrodni, twierdząc, że działał w samoobronie.

Twórcy „Przeklętego" nie tylko złożyli fascynującą opowieść kryminalną, lecz także realnie wpłynęli na bieg śledztwa w sprawie Dursta. Ich dziennikarskie dochodzenie doprowadziło bowiem do ponownego otwarcia postępowań i postawienia milionera przed sądem.

 • Serial dokumentalny HBO „Przeklęty: Życie i śmierć Roberta Dursta" zelektryzował opinię publiczną.
 • Widzowie po raz pierwszy usłyszeli nagranie, na którym Robert Durst przyznaje się do zabójstw.
 • Produkcja wpłynęła na ponowne otwarcie śledztwa i proces milionera.

Dlaczego produkcja HBO przykuła uwagę milionów Amerykanów?

Fenomen „Przeklętego" wynikał nie tylko z samej materii kryminalnej, ale także z wyjątkowego języka filmowego, jaki zastosowali twórcy. Autorzy Andrew Jarecki, Marc Smerling i Zac Stuart-Pontier w mistrzowski sposób zbudowali napięcie i stworzyli wiarygodny portret głównego bohatera.

Kluczową rolę odegrały wywiady, w których Robert Durst sam opowiadał o swojej wersji wydarzeń. Im bardziej zapewniał o swojej niewinności, tym bardziej widzowie mieli wrażenie, że ma on coś do ukrycia. Napięcie rosło wraz z każdym epizodem, by kulminację osiągnąć w przełomowym finale.

Serial nie był jednak kolejną sensacyjną opowieścią o morderstwie. Twórcy zachowali stosowny szacunek wobec ofiar i ich rodzin, co w gatunku true crime nie zawsze jest normą. Dzięki temu „Przeklęty" stał się ważnym głosem w debacie na temat przemocy i odpowiedzialności.

Czytaj więcej: Ten serial przypomina fatalne zauroczenie, ale z zaskakującym zwrotem akcji

Nowe szokujące fakty wydobyte przez twórców Przeklętego

Zdjęcie Szokujące fakty w sprawie zabójstwa Roberta Dursta - recenzja serialu pt. Przeklęty

Po kilkunastu latach od zbrodni „Przeklęty" powraca z nowym sezonem. Tym razem twórcy skoncentrowali się na przebiegu procesu sądowego Roberta Dursta oraz dowodach, które wyszły na jaw po premierze pierwszej serii.

 • Zobaczymy, jak Durst radził sobie w więziennej rzeczywistości, czekając na wymiar sprawiedliwości.
 • Pojawią się nowi świadkowie, którzy rzucą nowe światło na sprawę zabójstw Kathleen i Susan.
 • Prowadzący śledztwo napotkali nieoczekiwane fakty, które czynią historię jeszcze bardziej nieprawdopodobną.

Czy twórcom uda się ponownie zaskoczyć widzów? Choć wydaje się to mało prawdopodobne po wcześniejszych rewelacjach, można być pewnym, że dostarczą kolejnych, wstrząsających informacji. Losy Roberta Dursta wciąż kryją wiele tajemnic, które dopiero teraz wychodzą na jaw.

Jak w każdej dobrej opowieści kryminalnej, kluczową rolę odegrają tutaj fakty. To one będą musiały „zatańczyć" i udowodnić, na ile osławiony milioner był rzeczywiście zamieszany w zbrodnie, o które został oskarżony. Przed nami kolejny rozdział tej niezwykłej historii.

Najczęstsze pytania

Robert Durst to nowojorski milioner, który został oskarżony o trzy brutalne morderstwa – swojej żony Kathleen, przyjaciółki Susan Berman oraz nieznajomego sąsiada. Przyznał się jedynie do tej ostatniej zbrodni, twierdząc, że był to akt samoobrony. Przez lata utrzymywał, że jest niewinny w sprawie pozostałych zabójstw.

Śledztwo w sprawie Dursta przyciągnęło uwagę milionów Amerykanów ze względu na szokujące okoliczności zbrodni oraz osobę podejrzanego – zamożnego członka nowojorskiej elity. Dodatkowym czynnikiem była premiera serialu dokumentalnego HBO „Przeklęty: Życie i śmierć Roberta Dursta", który ujawnił niepokojące fakty.

„Przeklęty" nie tylko przedstawił publiczności wstrząsającą historię Roberta Dursta, lecz także realnie wpłynął na przebieg śledztwa. Nagrania ujawnione w produkcji doprowadziły do ponownego otwarcia postępowania oraz procesu, w którym milioner został ostatecznie skazany za jedno z morderstw.

Nowy sezon dokumentu pokazuje, co działo się w sprawie Dursta od 2015 roku. Obserwujemy proces sądowy milionera, a także poznajemy nowe dowody i świadków, którzy rzucają inne światło na sprawę zabójstw jego żony i przyjaciółki. Twórcy wydobywają na jaw kolejne, szokujące fakty.

Według recenzentów, twórcy „Przeklętego" kolejny raz zaskoczą widzów nieprawdopodobnymi informacjami, które czynią historię Roberta Dursta jeszcze bardziej tajemniczą. Mają oni nadzieję dostarczyć równie wstrząsające zakończenie, jak w pierwszej serii produkcji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak Wprowadzić Metodę Sprzedaży SPIN w Twojej Firmie
 2. Doktor Who: Chichot - pyszny show do przeglądania w przyszłość - recenzja
 3. Panele fotowoltaiczne 400W - wymiary i parametry - kup tanio online!
 4. Monty Python wraca w zwariowanym serialu Apple TV+! Recenzja hitu
 5. Furia Rebeki - nowy film o zemście z Lily James w roli głównej. Pierwsze zapowiedzi
Autor Konrad Witkowski
Konrad Witkowski

Kocham oglądać dobre kino. Podróżuję po Europie z aparatem w plecaku. rozwijam się duchowo i fizycznie. Dbam o zdrowie ciała i umysłu. Na blogu dzielę się wiedzą jak żyć pełnią życia. Polecam ćwiczenia i diety bogate w witaminy. Razem możemy zmienić świat na lepsze.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły