News

Ten serial przypomina fatalne zauroczenie, ale z zaskakującym zwrotem akcji

Alan Kalinowski29 kwietnia 20243 min
Ten serial przypomina fatalne zauroczenie, ale z zaskakującym zwrotem akcji

Znacie ten schemat: ofiara, prześladowca i ich skomplikowana relacja. Jeśli tak, to nowy serial "Typ: Zabójca" nie będzie dla was dużym zaskoczeniem. Ale czy mimo to może przypaść wam do gustu? Serial jest pełen fabularnych zawiłości, zwrotów akcji i ślepych uliczek, które mają wprowadzić widza w poczucie paranoi.

Ciekawa fabuła podobna do Fatalnego zauroczenia

Czy pamiętasz kultowy film Fatalne zauroczenie? Serial Typ: Zabójca z Emmą Appleton w roli głównej wydaje się mieć bardzo podobną fabułę. Opowiada historię Ingrid Lewis, prawniczki, której były klient, John Webster, ponownie pojawia się w jej życiu.

Webster został wcześniej przez nią wybroniony z zarzutów prześladowania swojej partnerki. Teraz, rok po tamtych wydarzeniach, przyjaciółka i mentorka Ingrid ginie w tajemniczych okolicznościach. Czy John jest z tym jakoś powiązany?

Właśnie tu zaczyna się skomplikowana relacja między główną bohaterką a podejrzanym mężczyzną. Ich więź pełna jest manipulacji, kontroli i obsesji, które z każdą minutą coraz bardziej zaciskają się na Ingrid niczym pęta.

Nieoczekiwane zwroty akcji zaskakują widzów

Jak nietrudno się domyślić, recenzja serialu zdradza, że nowy serial jest pełen fabularnych zwrotów akcji i ślepych uliczek. Twórcy starają się wyprowadzić widza w pole, nie ujawniając sekretów niemal do samego końca.

Początkowo Typ: Zabójca wygląda na standardowy, acz solidny thriller psychologiczny o obsesyjnym prześladowcy. Z czasem jednak wykonuje zwrot w stronę taniej, nawet kiczowatej sensacji i tandetnych rozwiązań scenariuszowych.

  • Czy taka zmiana jest na plus czy na minus?
  • Jedno jest pewne - nie możecie się nudzić podczas oglądania tej produkcji.

Czytaj więcej: X-Meni powracają na Disney+ - to więcej niż powrót do dzieciństwa

Serial porusza trudne tematy relacji damsko-męskich

Zdjęcie Ten serial przypomina fatalne zauroczenie, ale z zaskakującym zwrotem akcji

W Typie: Zabójcy widzimy wiele przykładów niezdrowych relacji damsko-męskich. Znajdziemy tu nadużycia, przymus, kontrolę i stalking. Twórcy balansują na cienkiej linie między realistycznym przedstawieniem patologicznych zachowań a ich tabloidyzacją.

Udaje im się jednak zachować umiarkowaną równowagę. Dzięki temu z recenzji serialu Emma Appleton da się wyciągnąć sensowne wnioski na temat pozycji kobiet jako ofiar w patriarchalnym społeczeństwie.

Choć z drugiej strony Typ: Zabójca trochę ucieka od głównego tematu, skupiając się na bardziej efekciarskich kwestiach. Nie unika też wciskania napastnika w ramy romantycznej historii, co jest sporym minusem.

  • Ogólnie jest to jednak próba wartościowego podejścia do trudnych zagadnień.
  • Nawet w formie rozrywkowej warto je poruszać.

Najczęstsze pytania

Serial opowiada o Ingrid Lewis, prawniczce, której były klient John Webster ponownie pojawia się w jej życiu. Ich relacja pełna jest manipulacji, kontroli i obsesji, a fabuła kręci się wokół tajemniczej śmierci przyjaciółki Ingrid.

Choć początkowo wygląda na solidny thriller psychologiczny, z czasem serial rozczarowuje, schodzą na tańszą sensację i trywializując problemy. Mimo tych wad udaje mu się jednak poruszać ciekawe tematy relacji damsko-męskich.

Serial dystrybuowany jest przez platformę Paramount+, ale w Polsce można go oglądać na HBO Max, gdzie udostępniono cały 6-odcinkowy sezon.

W głównych rolach obsadzono Emmę Appleton ("Wiedźmin") jako Ingrid Lewis oraz Colina Morgana ("Przygody Merlina") jako Johna Webstera.

Serial zaliczany jest do gatunku thrillerów psychologicznych z elementami kryminału. Porusza tematykę niezdrowych relacji damsko-męskich, kontroli i obsesji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak Wprowadzić Metodę Sprzedaży SPIN w Twojej Firmie
  2. Wartościowe książki dla młodzieży: Top 10 lektur które zmienią
  3. Beksiński obrazy: Ile kosztuje sztuka mistrza horroru?
  4. Doktor Who: Chichot - pyszny show do przeglądania w przyszłość - recenzja
  5. Panele fotowoltaiczne 400W - wymiary i parametry - kup tanio online!
Autor Alan Kalinowski
Alan Kalinowski

Jestem Alan i serdecznie witam Was na tym blogu, gdzie razem odkrywamy fascynujący świat filmów, seriali, rozrywki i recenzji. Kino to moja pasja, a na mojej stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły