Recenzje

Recenzja serialu Smothered na SkyShowtime: pełen zwrotów akcji

Autor Konrad Witkowski
Konrad Witkowski06.03.202410 min.
Recenzja serialu Smothered na SkyShowtime: pełen zwrotów akcji

"Smothered" to urocza brytyjska komedia romantyczna o parze bardzo się różniących młodych ludzi, którzy chcą tylko trzytygodniowego romansu, a dostają znacznie więcej. Sezon na komedie romantyczne w pełni, a ten sześcioodcinkowy serial dostępny na SkyShowtime zaskakuje zwrotami akcji już od końcówki pierwszego odcinka. Choć początkowo zapowiada się jak opowieść o seksualnych podbojach, szybko staje się bardziej tradycyjną historią o miłości, wpływie otoczenia i przyzwyczajeń na związek.

O czym jest brytyjski serial Smothered na SkyShowtime?

Bardzo trudno pisze się o Smothered bez większych spoilerów, ale spróbuję, bo to serial bazujący nie tylko na kolejnych etapach relacji głównej pary, ale też na zaskakujących zwrotach akcji. Zauważę tylko, że coś, co zapowiada się na dość odważną w tonie opowieść o seksualnych podbojach i poszukiwaniu siebie w duchu "Fleabag", staje się szybko, mimo dość śmiałych miejscami żartów, znacznie bardziej tradycyjną historią o miłości i tym, jak wpływają na nią otoczenie i przyzwyczajenia głównych bohaterów.

Fabuła serialu Smothered

Ona to Sammy, 26-letnia dziewczyna pracująca w branży wnętrzarskiej, a on to Tom, który niedawno skończył 30 lat i pracuje w biurze. Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem ciągu perypetii, w tym pomysłu, by pozwolić sobie tylko na trzytygodniowy romans, a potem już się nie widzieć, co miało uniknąć presji oczekiwań związanych z prawdziwym związkiem. Jednak okazuje się, że Smothered podąża w innych rejonach, a te założone trzy tygodnie są tylko krótkim epizodem.

Unikająca zobowiązań dziewczyna i mentalnie sporo od niej starszy chłopak to para o sporym potencjale zarówno komediowym, jak i do poważniejszego pokazania, jak trudno zmienić nawyki gdy dwoje tak różnych ludzi się zwiąże. Gdy w ich romans wkracza proza życia i wychodzą na jaw kwestie, których nie da się negocjować, tradycyjna komedia romantyczna musi ustąpić codzienności.

Smothered to komedia romantyczna z zwrotami akcji

Chociaż Smothered zapowiada się początkowo jak lekka opowieść o przygodnych randkach, szybko okazuje się, że to serial pełen zwrotów akcji. Historie głównych bohaterów zaskakują nieoczekiwanymi zwrotami, a ich relacja rozwija się w sposób, którego się nie spodziewamy. Scenarzyści umiejętnie żonglują konwencjami gatunkowymi, łącząc elementy komedii romantycznej z bardziej ponurymi wątkami z życia wziętymi.

Jedną chwilę Sammy i Tom wywołują u widza szeroki uśmiech swoimi zabawnymi przygodami, a za moment przychodzi refleksja nad poważniejszymi tematami, takimi jak dojrzewanie do związku, różnice charakterów i przyzwyczajeń. Smothered balansuje między lekkim humorem a bardziej przyziemnymi rozważaniami nad miłością i jej komplikacjami.

Zabawne sceny i zwroty akcji

Do najzabawniejszych scen w serialu należą te, które pokazują, jak bardzo odmiennie Sammy i Tom podchodzą do związku. Na przykład, gdy spontaniczna Sammy zapisuje sobie zalecenie, by unikać przygodnego seksu z "niegrzecznymi chłopcami", po czym komentuje, że "jej wagina nie umie czytać". Z kolei Tom, przygotowany na każdą okazję i unikający ryzyka, często wpada w komiczne tarapaty, gdy musi stawić czoła nieoczekiwanym zwrotom akcji.

Jednak Smothered to nie tylko zabawa. Scenarzyści nie boją się poruszać trudniejszych tematów, a gdy w historię głównych bohaterów wkraczają poważniejsze problemy, komedia romantyczna musi ustąpić codzienności. Zwłaszcza że niektórych kwestii po prostu nie da się rozwiązać lekką puentą.

Udaje się w "Smothered" balansowanie między urokiem Sammy i Toma we wspólnych scenach, a całkiem uzasadnionym pytaniem, czy miłość warta jest aż tylu komplikacji.

Czytaj więcej: Niezwykła historia pierwszego czarnoskórego szeryfa: Bass Reeves - recenzja serialu

Główni bohaterowie serialu Smothered na SkyShowtime

Choć Smothered zaskakuje nieoczekiwanymi zwrotami akcji, to właśnie główni bohaterowie - Sammy i Tom - są największą siłą tego serialu. Sammy, w tej roli Danielle Vitalis znana z "Mogę cię zniszczyć", to 26-letnia dziewczyna pracująca w branży wnętrzarskiej. Unika zobowiązań i woli nie wiązać się na stałe, za to lubi przygodny seks i spontaniczne decyzje.

Jej całkowitym przeciwieństwem jest Tom, którego gra Jon Pointing z serialu "Plebs". Chociaż Tom też jest młody, bo dopiero skończył 30 lat, pod względem mentalnym wydaje się dużo starszy. Jest pracownikiem biurowym, raczej powściągliwym i unikającym ryzyka. Ich pierwsze spotkanie na imprezie karaoke wydaje się początkiem krótkiego romansiku, ale wkrótce okaże się, że połączyło ich coś więcej.

Sammy Tom
26 lat 30 lat
Projektantka wnętrz Pracownik biurowy
Spontaniczna, lubi przygody Powściągliwy, unika ryzyka
Unika zobowiązań Szuka stabilizacji

Chociaż Sammy i Tom zdają się zupełnie do siebie nie pasować, to właśnie ich różnice tworzą przestrzeń do zabawnych sytuacji i rozwijania wątków. Trudno się nie uśmiechnąć, gdy ta nierozgarnięta dziewczyna i przesadnie poukładany chłopak próbują znaleźć wspólny język. A gdy już go znajdą, ponownie będą musieli stawić czoła kolejnym przeszkodom.

Pojawienie się niespodziewanych perypetii w serialu Smothered

Zdjęcie Recenzja serialu Smothered na SkyShowtime: pełen zwrotów akcji

Smothered owszem jest zabawny i lekki, ale jednocześnie zaskakuje widza niespodziewanymi zwrotami akcji. Co chwilę przed bohaterami pojawiają się nowe perypetie, które komplikują ich i tak już trudną relację. Bywa, że niektóre wątki nieco się dłużą, jak na przykład w 4. odcinku, gdzie Tom bardzo pragnie nawiązać jakieś męskie przyjaźnie. Jednak takie chwile słabości równoważone są przez zaskakujące rozwiązania w innych odcinkach.

 • Nieoczekiwane przeszkody uczuciowe i życiowe dla Sammy i Toma
 • Trudności w znalezieniu wspólnego języka mimo początkowej atrakcji
 • Często zaskakujące zwroty akcji komplikujące relację głównych bohaterów
 • Wątki, które nieco się dłużą, ale są zrównoważone zaskakującymi rozwiązaniami

Scenarzyści Smothered starają się też nie popadać w schematy znane z komedii romantycznych. Serial często odwołuje się do tego gatunku, ale tylko po to, by nieco zwieść widza i pójść w zupełnie innym, nieprzewidywalnym kierunku. Choć czasem to trochę rozczarowuje, to jednak finalnie Smothered zyskuje na świeżości i oryginalności.

Punkt zwrotny w fabule

Właśnie za sprawą zaskakujących zwrotów akcji główna oś fabularna Smothered, czyli pomysł na trzytygodniowy romans Sammy i Toma, okazuje się krótkim zaledwie epizodem. Już od końcówki pierwszego odcinka ich relacja zaczyna się komplikować, a kolejne przygody pary prowadzą na zupełnie nieoczekiwane tory. To sprawia, że widza cały czas zaskakują nowe wydarzenia i nie do końca wiadomo, w którym momencie znajdzie się punkt zwrotny fabuły.

Balansowanie śmiechu z powagą w serialu Smothered na Sky

Chociaż Smothered to przede wszystkim lekka i zabawna historia, twórcy nie boją się wpleść w nią bardziej poważnych wątków. Kiedy w relację Sammy i Toma wkracza codzienność, a na jaw wychodzą kwestie, których nie da się zignorować, serial zyskuje większą głębię. Nadal pozostaje przy konwencji komedii romantycznej, ale potrafi też zadać pytania większej wagi niż te, do których przyzwyczaił nas ten gatunek.

Z jednej strony cieszymy się zabawnymi przygodami pary zupełnie różnych od siebie ludzi, a z drugiej jesteśmy skłonieni do refleksji nad tym, jak wiele wyrzeczeń czasem wiąże się z miłością. Smothered nie boi się poruszać trudnych tematów, jak na przykład dojrzewanie do związku czy kompromisy, na które trzeba pójść.

Komedia Powaga
Zabawne sytuacje wynikające z różnic głównych bohaterów Refleksja nad konsekwencjami miłości i budowania związku
Lekkie i romantyczne konwencje gatunkowe Stawanie w obliczu poważnych życiowych wyborów
Śmiech z przygód ekstrawaganckiej Sammy i sztywnego Toma Głębsze rozważania nad dojrzewaniem i przyzwyczajeniami

To balansowanie pomiędzy humorem a powagą jest największą siłą Smothered. Serial wzbudza salwy śmiechu, ale też skłania do refleksji, a przy tym wszystkim wciąż pozostaje wierny konwencji lekkiej i przyjemnej komedii romantycznej. Taki mariaż pozwala Smothered wyróżnić się na tle innych tego typu produkcji.

Drugoplanowe postaci serialu Smothered na SkyShowtime

Choć główny wątek Smothered skupia się na burzliwej relacji Sammy i Toma, to równie ważną rolę odgrywają bohaterowie drugoplanowi. Oni pozwalają lepiej zrozumieć motywacje i problemy głównych par, a przy okazji dostarczają dodatkowych powodów do śmiechu. Najbardziej rozpoznawalną twarzą w obsadzie jest Blair Underwood, który występuje jako ojciec Sammy i daje świeże spojrzenie na jej problemy.

Ważnymi postaciami są również współlokatorki Sammy - Farrah (Rebecca Lucy Taylor, znana również jako Self Esteem) i AJ (Amber Grapy z "Dziecko"). One reprezentują kontrast dla bohaterk,i pokazując, jak wygląda życie bez zobowiązań, co jest dla Sammy ogromną pokusą. Interesującą postacią okazuje się też szefowa Sammy, Raina (Lisa Hammond z "Very"), która przeczy stereotypom na temat osób z niepełnosprawnościami fizycznymi występującymi w mediach.

 • Blair Underwood jako ojciec Sammy, komentujący problemy córki
 • Rebecca Lucy Taylor i Amber Grapy jako współlokatorki Sammy, pokazujące alternatywny tryb życia
 • Lisa Hammond jako przełamująca stereotypy szefowa Raina
 • Aisling Bea jako nieoczywista klientka firmy projektowej Sammy

Na uwagę zasługuje również Gillian (Aisling Bea z "Życie z samym sobą") - klientka firmy Sammy, która otwiera nową restaurację. To postać, której nie do końca możemy zaufać, bo jak na tę historię przystało, też skrywa pewne niespodzianki. Drugoplanowi bohaterowie Smothered są ciekawie wykreowani, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję dogodnych komentatorów, ale też wnoszą powiew świeżości do całego serialu.

Drugoplanowe postaci serialu Smothered na SkyShowtime odgrywają równie ważną rolę co główni bohaterowie. Choć wątek skupia się na burzliwej relacji Sammy i Toma, to pozostali bohaterowie pozwalają lepiej zrozumieć ich motywacje i problemy, a przy okazji dostarczają dodatkowych powodów do śmiechu. Najbardziej rozpoznawalną twarzą w obsadzie jest Blair Underwood, który występuje jako ojciec Sammy i daje świeże spojrzenie na jej problemy.

Ważnymi postaciami są również współlokatorki Sammy - Farrah (Rebecca Lucy Taylor, znana również jako Self Esteem) i AJ (Amber Grapy z "Dziecko"). One reprezentują kontrast dla głównej bohaterki, pokazując, jak wygląda życie bez zobowiązań, co jest dla Sammy ogromną pokusą. Interesującą postacią okazuje się też szefowa Sammy, Raina (Lisa Hammond z "Very"), która przeczy stereotypom na temat osób z niepełnosprawnościami fizycznymi występującymi w mediach.

Na uwagę zasługuje również Gillian (Aisling Bea z "Życie z samym sobą") - klientka firmy Sammy, która otwiera nową restaurację. To postać, której nie do końca możemy zaufać, bo jak na tę historię przystało, też skrywa pewne niespodzianki. Drugoplanowe postacie są ciekawie wykreowane, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję dogodnych komentatorów, ale też wnoszą powiew świeżości do całego serialu Smothered na SkyShowtime.

Podsumowanie

Smothered to zabawny serial polski dostępny na platformie SkyShowtime. Choć początkowo zapowiada się jak lekka recenzja przygód losów pary zupełnie różnych ludzi, szybko okazuje się, że jest to zwroty akcji serial pełen niespodziewanych zwrotów akcji. Główna oś fabularna szybko się komplikuje, a Sammy i Tom muszą zmierzyć się z trudnościami budowania trwałej relacji pomimo odmiennych charakterów i przyzwyczajeń.

Smothered to komedia romantyczna, która nie boi się bardziej przyziemnych tematów. Chociaż dostarcza wielu zabawnych scen wynikających z różnic między głównymi bohaterami, to także zadaje poważniejsze zwroty akcji dotyczące kompromisów w miłości. Ciekawą rolę odgrywają również doskonale wykreowane postacie drugoplanowe, dzięki czemu smothered serialu skyshowtime recenzja zyskuje na atrakcyjności i wartości rozrywkowej.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak Wprowadzić Metodę Sprzedaży SPIN w Twojej Firmie
 2. Doktor Who: Chichot - pyszny show do przeglądania w przyszłość - recenzja
 3. Panele fotowoltaiczne 400W - wymiary i parametry - kup tanio online!
 4. Furia Rebeki - nowy film o zemście z Lily James w roli głównej. Pierwsze zapowiedzi
 5. Władcy przestworzy: godny następca kompanii braci i pacyfiku - recenzja serialu
Autor Konrad Witkowski
Konrad Witkowski

Kocham oglądać dobre kino. Podróżuję po Europie z aparatem w plecaku. rozwijam się duchowo i fizycznie. Dbam o zdrowie ciała i umysłu. Na blogu dzielę się wiedzą jak żyć pełnią życia. Polecam ćwiczenia i diety bogate w witaminy. Razem możemy zmienić świat na lepsze.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Recenzje laptopów
RecenzjeRecenzje laptopów

Przygotuj się na zakup wymarzonego laptopa dzięki naszym dogłębnym recenzjom laptopów. Wyszukasz tu najlepsze modele dla graczy, biznesu, nauki i codziennego użytku. Poznasz zalety i wady każdego urządzenia oraz otrzymasz najświeższe porady dotyczące wydajnych laptopów do gier do 3000 zł.