Filmy

Najgorsze polskie komedie romantyczne - zestawienie

Autor Konrad Witkowski
Konrad Witkowski06.09.20236 min.
Najgorsze polskie komedie romantyczne - zestawienie

Wstęp

Komedie romantyczne to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych, szczególnie w Polsce. Widzowie uwielbiają oglądać perypetie zakochanych par, śmieszne sytuacje i szczęśliwe zakończenia. Niestety, nie wszystkie polskie produkcje tego typu okazują się trafione. Wśród wielu przeciętnych i kiepskich filmów znajdują się także takie, które zasługują na miano najgorszych. Mają absurdalne fabuły, słabą obsadę aktorską, tandetne efekty oraz nudne, przewidywalne scenariusze. Dodatkowo spotykają się z negatywnym odbiorem krytyków i niską frekwencją w kinach. Przyjrzyjmy się bliżej, co stanowi o ich kiepskiej jakości.

Najbardziej kiczowate fabuły

Naiwne dziewczyny i cyniczni mężczyźni

Wiele z tych filmów opiera się na schemacie prostodusznej, niedoświadczonej dziewczyny, która zakochuje się w cynicznym i egocentrycznym mężczyźnie. On z początku ją ignoruje lub wykorzystuje, ale ostatecznie ulega jej urokowi. Tego typu fabuły są nierealistyczne i powielają szkodliwe stereotypy. Dodatkowo prowadzą do infantylizacji bohaterek i gloryfikowania toksycznych związków.

Niedopasowane pary zakochują się

Innym chwytem jest łączenie ze sobą par, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują - np. ona jest pryncypialną bizneswoman, on leniwym artystą. Mimo oczywistych różnic i konfliktów, wbrew logice zakochują się w sobie bez pamięci. Tego typu wątki są mocno naciągane i trącą tandetnym romansidłem.

Nierealistyczne historie miłosne

Niektóre produkcje próbują zaskoczyć widza nieprawdopodobnymi zwrotami akcji. Np. on okazuje się jej siostrzeńcem, którego nie widziała od dzieciństwa albo parę dzieli przedziwny zbieg okoliczności. Tego typu wątki przypominają tandetne telenowele i są po prostu śmieszne, zamiast wzruszające.

Słabe aktorstwo gwiazd

Przesadna gra aktorska

Obsada niektórych produkcji woła o pomstę do nieba. Aktorzy albo totalnie przeginają z ekspresją, albo grają drewnianie i bez emocji. Brak im finezji i umiejętności budowania napięcia. Zamiast tego widz otrzymuje karykaturalne grimasy lub obojętne miny. Efekt jest co najmniej komiczny.

Brak chemii między aktorami

Częstym grzechem jest obsadzanie w rolach zakochanej pary aktorów, którzy zwyczajnie do siebie nie pasują. Brak jest iskry, chemii i namiętności w ich wspólnych scenach. Ich interakcje są sztywne i nienaturalne. Trudno uwierzyć w płomienny romans, skoro na ekranie nie widać żadnych emocji.

Niewiarygodne role

Niektórzy aktorzy dostają role totalnie do nich niepasujące i przerastające ich możliwości. Przykładowo - znana z lekkich komedii aktorka nagle ma wcielać się w dramatyczną postać targaną wielką namiętnością. Efekt bywa komiczny i cringowy zamiast wzruszający. Widz ma wrażenie kompletnej niewiarygodności.

Tandetne efekty specjalne

Najgorsze polskie komedie romantyczne - zestawienie

Amatorskie zdjęcia i montaż

Zdarzają się produkcje, w których widać, że twórcom zabrakło budżetu albo kunsztu. Obraz bywa rozmyty i zacinający się, oświetlenie kiepskie, a montaż poszatkowany. Zdjęcia przypominają amatorskie dzieła kręcone telefonem, zamiast profesjonalny film.

Rubaszny humor i gagy

Niektórzy twórcy sięgają po tandetny, rubaszny humor godny lat 90. Gagi z udziałem roznegliżowanych pań, wulgaryzmów i przaśnych dialogów budzą zażenowanie swoim prymitywizmem. Nie wnoszą nic ciekawego do fabuły.

Tani wygląd produkcji

Słabej jakości filmy wyróżnia również wygląd taniego romansidła. Lokacje są nieatrakcyjne i ubogie, scenografia przypomina teatrzyk amatorski, a stroje bohaterów kiczowate. Wszystko razem sprawia wrażenie niskobudżetowej produkcji.

Nudne i przewidywalne scenariusze

Schematyczne dialogi

Kiepskie scenariusze cechuje nadmierna schematyczność. Dialogi bohaterów są banalne i przewidywalne. Brak w nich iskry, humoru i charakteru. Brzmią sztucznie i nienaturalnie. Szybko nudzą widza swoją oczywistością.

Brak głębi psychologicznej

Postaci są płytko nakreślone, pozbawione wewnętrznych dylematów i rozterek. Twórcy koncentrują się na fabule, zapominając o pogłębieniu bohaterów. W efekcie są oni nudni i jednowymiarowi. Trudno się z nimi utożsamić.

Pozbawione sensu zakończenia

Kiepskie filmy kończą się często w sposób wymuszony i nielogiczny. Zakochani nagle decydują się na ślub po kilku randkach, kwitnące romanse niespodziewanie się rozpadają, a bohaterowie podejmują decyzje wbrew swoim charakterom. Brak wiarygodności.

Nieoryginalna muzyka

Tandetne piosenki

Ścieżki dźwiękowe wielu słabych komedii romantycznych wołają o pomstę do nieba. Usłyszeć można tandetne piosenki discopolowe i popowe, które nietrafnie podkreślają wymowę scen. Wydają się dziwacznie archaiczne i kiczowate.

Kiczowate podkłady muzyczne

Podobnie kompozycje stanowiące podkład muzyczny rażą tandetnym brzmieniem rodem z telenoweli. Słodkawa i przesadna muzyka nie buduje nastroju, a wręcz psuje wrażenia z oglądania.

Muzyka nie pasująca do scen

Częstym błędem jest też wybieranie utworów, które zupełnie nie korespondują z tym, co dzieje się na ekranie. Lekka muzyka przy dramatycznych scenach i odwrotnie - dissonanse psują odbiór.

Niska oglądalność i złe recenzje

Niska frekwencja w kinach

Słabe komedie romantyczne przeważnie przechodzą bez echa i nie przyciągają widzów do kin. Nawet z udziałem gwiazd notują mizerną oglądalność, bo opinie na ich temat szybko się rozchodzą. Widzowie wolą wybrać dobry film.

Negatywne recenzje krytyków

Krytycy nie zostawiają na nich suchej nitki. W recenzjach możemy przeczytać o tandetnych fabułach, słabej grze aktorskiej, niedorobionych scenariuszach i kiepskiej realizacji. Filmy dostają niskie oceny i ostre słowa.

Brak zainteresowania widzów

Gdy tylko trafiają na ekrany, bardzo szybko znikają z repertuaru kin, bo brak chętnych na seanse. Nie budzą zainteresowania, a wręcz zniechęcają do obejrzenia. Trafiają na listy najgorszych i najbardziej kiczowatych komedii romantycznych w historii polskiego kina.

Podsumowanie

Najgorsze polskie komedie romantyczne nie spełniają oczekiwań widzów szukających dobrej rozrywki i wzruszeń. Kiczowate fabuły, słaba gra aktorska, tandetne efekty i nudne scenariusze powodują, że te produkcje zamiast bawić - wywołują zażenowanie. Nie dziwi więc, że spotykają się z negatywnym odbiorem i niską frekwencją. Na szczęście na rynku nie brakuje udanych romantycznych komedii, które potrafią rozbawić i wzruszyć. Kiepskie filmy szybko odchodzą w zapomnienie, a w pamięci pozostają tylko te naprawdę dobre.

Najczęstsze pytania

Cechują się kiczowatymi fabułami, słabym aktorstwem, tanimi efektami specjalnymi, nudnymi scenariuszami i nietrafioną muzyką. Są po prostu źle zrobione.

Ich niska jakość sprawia, że widzowie wolą wybrać dobry film zamiast tracić czas na kiepską produkcję. Dlatego na seansach jest mała frekwencja.

Recenzje tych filmów są zdecydowanie negatywne. Krytycy nie zostawiają na nich suchej nitki, wytykając liczne wady.

Trudno doszukać się zalet w filmach, które okazują się całkowitymi klapami pod każdym względem. Jedyne co można o nich powiedzieć, to że stanowią przestrogę dla twórców.

Za totalne klapy uznawane są między innymi takie produkcje jak "Bikiniarze", "Głupi i głupszy" czy "Ile waży koń trojański?". Przez wielu określane mianem najgorszych polskich komedii romantycznych.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak Wprowadzić Metodę Sprzedaży SPIN w Twojej Firmie
  2. Nowa „Akademia pana Kleksa”: Czy warto obejrzeć?
  3. Jak odczytać licznik prądu dwukierunkowy – poradnik 2024
  4. Furia Rebeki - nowy film o zemście z Lily James w roli głównej. Pierwsze zapowiedzi
  5. Grzechy sąsiadów: więcej niż widać na pierwszy rzut oka – recenzja serialu Polsat Box Go
Autor Konrad Witkowski
Konrad Witkowski

Kocham oglądać dobre kino. Podróżuję po Europie z aparatem w plecaku. rozwijam się duchowo i fizycznie. Dbam o zdrowie ciała i umysłu. Na blogu dzielę się wiedzą jak żyć pełnią życia. Polecam ćwiczenia i diety bogate w witaminy. Razem możemy zmienić świat na lepsze.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły