O firmie

  Bain globalnie i lokalnie

  Bain & Company jest jedną z najbardziej prestiżowych firm konsultingowych na świecie. Wspieramy naszych Klientów w podejmowaniu najważniejszych decyzji z zakresu strategii, organizacji, fuzji i przejęć oraz w działaniach i strategiach IT. Firma powstała w 1973 roku, obecnie liczy 50 biur znajdujących się w 31 krajach oraz zatrudnia ponad 5000 osób. Współpracujemy z dużymi międzynarodowymi korporacjami i funduszami private equity w ponad 60 krajach na świecie.

  Bain już od ponad dekady realizuje projekty w regionie Europy Środkowo Wschodniej (CEE). Biuro w Warszawie powstało w 2012 roku i stanowi centralę dla tego regionu. Nasi pracownicy, przy wsparciu globalnego zespołu, mają niepowtarzalną szasnę na tworzenie swojego miejsce pracy. Każdego dnia zmieniają swoje otoczenie na lepsze dzięki prawdziwej pasji z jaką pracują nad tworzeniem wartości dodatniej dla Klienta. Warszawskie biuro odpowiada za projekty strategiczne obejmujące Polskę i cały region CEE. Wspieramy firmy z sektora przemysłowego oraz dóbr konsumpcyjnych, a także aktywnie współpracujemy z instytucjami finansowymi, branżą telekomunikacyjną, energetyczną oraz produkcyjną. Ponadto, w Polsce i w regionie CEE współpracujemy ze zdecydowaną większością funduszy private equity.

  Jesteśmy młodym zespołem, który dąży do perfekcji w tym, co robi oraz w tym, kim jest – osiągając wyniki nie idziemy na kompromisy. Jako część globalnego zespołu oferujemy naszym pracownikom kontakt z międzynarodowym środowiskiem oraz doświadczenie – zarówno w wymiarze globalnych szkoleń, jak i uczestnictwa w międzynarodowych projektach z udziałem naszych ekspertów.

  Czym jest konsulting strategiczny?

  Doradztwo strategiczne (management consulting, strategy consulting) jest działem doradztwa ekonomicznego obejmującym całościowe przygotowanie do prowadzenia działań gospodarczych. Jest to doradztwo w zakresie budowania strategii firmy i formułowania zasad postępowania zarządu.

  Ścieżki kariery w Bain

  Na pracę w polskim biurze Bain mają szansę osoby, które odpowiadają oczekiwaniom firmy

  pod względem wiedzy i doświadczenia oraz takie, które wzbogacą istniejący zespół. Konsultanci w Bain tworzą bardzo zgraną grupę, są to silne jednostki, które wspólnie są w stanie osiągać najlepsze wyniki.

  Proces rekrutacyjny składa się z testów selekcyjnych oraz z dwóch rund rozmów kwalifikacyjnych. Każda runda obejmuje dwie lub trzy rozmowy oparte na konkretnych studiach przypadku i doświadczeniu praktycznym. Sprawdzamy umiejętności i motywację kandydatów, ale też dajemy możliwość poznania, czym nasza firma wyróżnia się od konkurencji. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do współpracy w ramach programu Associate Consultant Intern lub otrzymają ofertę pracy na stanowisku Associate Consultant poprzedzoną okresem próbnym.

  Niezależnie od etapu rozwoju zawodowego, konsultantów Bain wyróżniają zdolności przywódcze oraz chęć ciągłego doskonalenia się. W Bain mogą realizować swoje pasje i realnie wpływać na własny rozwój. Od pierwszych dni w Bain nowi pracownicy mogą liczyć na wsparcie niezbędne do budowania kariery zawodowej. Mogą korzystać z szerokiego wachlarza międzynarodowych

  szkoleń organizowanych np. Los Angeles, Dubaju, Miami czy Cancun. Ponadto, nad ich rozwojem czuwa dedykowany mentor, a na każdym etapie rozwoju młody konsultant może liczyć na rzetelną informację zwrotną na temat postępów pracy. Dzięki temu praca jest stałym wyzwaniem.

  Czego szukamy u kandydatów?

  Poszukujemy osób, które cechuje inteligencja, uczciwość, pasja oraz ambicja, aby codziennie zmieniać swoje otoczenie na lepsze. Chcemy podjąć współpracę z osobami, które sprawami Klienta będą zajmować się z takim samym zaangażowaniem, jak sami Klienci. Nasi konsultanci wykazują się wyjątkowymi wynikami na studiach oraz wysoko rozwiniętymi umiejętnościami analitycznymi, interpersonalnymi, a także wyróżniają się cechami przywódczymi. Stanowią grupę ambitnych ludzi posiadających już praktyki zawodowe oraz doświadczenie międzynarodowe. Szukamy największych talentów z różnych stron świata znających język polski oraz inne języki (angielski jest koniecznością, dodatkowe języki – mile widziane).

  Jak aplikować?

  Aplikacje należy składać za pośrednictwem strony www.joinbain.com, załączając życiorys i list motywacyjny.

  Jak wygląda proces rekrutacji?

  Proces rekrutacji składa się z dwóch rund rozmów kwalifikacyjnych. Każda runda obejmuje dwie lub trzy rozmowy oparte na konkretnych studiach przypadku i doświadczeniu praktycznym. Sprawdzamy umiejętności i motywację kandydatów, ale też dajemy możliwość poznania, czym wyróżnia się Bain & Company.

  Logo Bain & Company

  Firmy na XX Maratonie Firm Konsultingowych